המגן 34 ב', מזכרת בתיה

050-3732941

LUBRIZOL מרחיבה את משפחת מוצרי הפוליאוריתן התרמופלסטי (TPU)

Wires and Cables 2

LUBRIZOL מרחיבה את משפחת מוצרי הפוליאוריתן
התרמופלסטי (TPU)

החברה השיקה שני פיתוחים חדשים המצטרפים למוצריה. האחד, TPU עם מעכבי בעירה נטול הלוגנים,
ליישומי כבלים, פיתוח שהוצגו בכנס 2019 CABLES. השני, TPU נטול טולואן, ליישומי הדבקה, שהושק בחודש מרץ ותומך בשמירה על איכות הסביבה.

חטיבת הפולימרים ההנדסיים של תאגידLUBRIZOL, הקיימת כבר למעלה מ-55 שנים, השיקה לאחרונה שני פיתוחים חדשים המרחיבים את משפחת ה-TPU שלה. הפיתוחים תואמים לדרישות הרגולטוריות האחרונות השומרות הן על בריאות האדם והן על איכות הסביבה.

TPU עם מעכבי בעירה ללא הלוגנים

בוועידת 2019 CABLES שהתקיימה בדיסלדורף בתחילת חודש מרץ הציגה LUBRIZOL הרחבה נוספת למשפחת ה-®Estane שלה: Estane® ZHF 90AT8 NAT01 המתוכנן במיוחד עבור כבלים ברובוטיקה, בבניה ובתקשורת. החומר החדש מורכב מ-TPU בתוספת מעכבי בעירה שאינם מבוססים על הלוגנים ותואמים לדרישות הרגולטוריות האחרונות. מוצרי הפוליאוריתן התרמופלסטי פותחו לראשונה על ידי חברת LUBRIZOL לפני 60 שנה. הם מפגינים ביצועים גבוהים ונמצאים בשימוש נרחב בציפוי של חוטים ושל כבלים עקב הדרישה לעמידות טובה באש. הם מפגינים התפשטות אש וצפיפות עשן נמוכה וכן פועלים גם בהגבלת החמצן כפי שמשתקף באינדקס LOI גבוה. על תכונות אלו נוספת גם עמידות מצויינת להידרוליזה וכן עמידות לשחיקה ולמזג אוויר. פתרונות ציפוי הכבלים של LUBRIZOL מפגינים גם ביצועים טובים בטמפרטורות גבוהות תוך שמירה על התכונות המכניות.

מוצרי ה-TPU ממשפחת ®Estane ניתנים למיחזור, יציבים ועמידים בפני עייפות החומר כתוצאה מכיפופים חוזרים. הפולימרים החדשים ממשפחה זו, המשמשים להגנת כבלים, כוללים דרגות קשיות שונות ודירוג הבעירה שלהם נע בין 2-V ל-0-V (על פי תקן 94-UL). "באירוע 2019 CABLES חלקנו את הפיתוחים החדשים שלנו, פתרונות פולימריים מעכבי בעירה נטולי הלוגן העומדים בתקנים, בסטנדרטים ובמבחני הבעירה של כבלים אלקטרונים" אומר פביו מורלי (Fabio Morelli) מנהל הפיתוח העסקי החדש בחטיבת הפולימרים ההנדסיים של מדינות EMEAI (אירופה, מזרח תיכון, אפריקה והודו) "המומחים שלנו בחנו היטב את הדרישות ואת המפרטים של התעשיה ושל יצרני הכבלים העיקריים, וכתוצאה מכך פיתחו סדרה של פתרונות פולימריים שקובעים סטנדרטים חדשים וגבוהים בתעשייה. TPU מפגין תפקוד טוב יותר לאורך זמן ומוצרינו מתוכננים לעמידות מרובה ולהתנגדות לחום" הוא מוסיף.

TPU נטול טולואן לשמירה על הסביבה

לסדרת ה-™Pearlbond של החברה, המכילה TPU לדבקים ואבקות המשמשים להדבקת יריעות ואריגים ומצטיינת בחוזק היתך גבוה במיוחד, מצטרף מעכשיו מוצר חדש, Pearlbond™ 1170L, שייחודו בכך שהוא נטול טולואן וידידותי לסביבה. החומר החדש מצטרף לשני אחיו הבוגרים, Pearlbond™ 1160 ו-Pearlbond™ 1160L.

החומרים עתירי הביצועים האלו נמצאים בשימוש נרחב ביישומי קצה תובעניים כמו זרנוקי אש, הנעלה, רהיטים, מוצרי לבוש, סרטי הדבקה בחום, סרטי הלחמה ובגימור פנימי ברכבים. סל מוצרים זה מהווה פתרון אידיאלי למוצרים קלי משקל וידידותיים לסביבה (נטולי טולואן) ומפגין יתרונות מפתח כגון: זמן מחזור קצר, תכונות הרטבה טובות מאוד ועמידות למים מצויינת. בנוסף זהו חומר אידיאלי לייצור יריעות ולוחות עקב חוזק ההיתך הגבוה שלו ואחוז הג'לים הנמוך שבו. "יצרני דבקים, המחפשים פתרונות לייצור דבקי MELT HOT יעילים, חסכוניים וניתנים למיחזור, ישמחו להשתמש בתוספת החדשה לסדרת Pearlbond™ 1160. הפולימר Pearlbond™ 1170L החדש משלב את התכונות האלה ביחד עם שיפור בעמידות לחום ובמחזורי הכביסה והייבוש הנדרשים. לקוחותינו מעריכים את הרב-גוניות, האמינות והנוחות של הפתרון החדש שאנחנו מציעים לאפליקציות תובעניות" אומר גונזלו לוונברג (Gonzalo Löwenberg), המנהל הטכני הגלובלי של חטיבת הפולימרים ההנדסיים של החברה.

המאמר פורסם בשיתוף מגזין "Plastic time" 

ליצירת קשר מהירה